Wychowanie - Przedszkole Edukacyjno - Językowe

Gdy rozpoczynamy proces dydaktyczno-wychowawczy zawsze musimy postawić sobie pytanie, jaki jest cel naszych działań? Aby dać odpowiedź, trzeba spojrzeć daleko w przyszłość i pomyśleć, jakie są nasze oczekiwania; jakimi ludźmi mają być nasze dzieci, jak mają żyć i co dla nich ma być najważniejsze.

Nasze działania i podjęty trud zmierzają do tego, aby byli ludźmi pełnymi wiary, nadziei i miłości. Wyposażonymi w mocny fundament moralny, potrafiącymi odróżniać dobro od zła. Posiadającymi odwagę podjęcia dobra i wytrwałość w realizowaniu do końca własnych wyzwań.

Każdy człowiek obdarzony jest przez Stwórcę niepowtarzalną osobowością, temperamentem i talentami. Naszym zadaniem jest odkrywanie tego, co jest dobre i wartościowe w naszych dzieciach oraz praca nad tym, co słabe i wymagające przemiany.

Szanujemy indywidualność każdego człowieka, rozumiejąc, że każdy ma do wypełnienia w życiu inne zadanie.
Marzymy o tym, aby nasi wychowankowie byli w przyszłości, jako osoby dorosłe, mądrymi, odpowiedzialnymi i pełnymi radości ludźmi.

Pragniemy przekazać im wiarę, kulturę i tradycję polską, aby byli świadomi własnej tożsamości.