Edukacja językowo-polonistyczna - Przedszkole Edukacyjno - Językowe

W świecie liter i głosek ćwiczymy poprawną wymowę głosek i samogłosek. Poznajemy litery, utrwalamy ich kształty poprzez zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne, czytanie prostych sylab aż po układanie ich w krótkie wyrazy. Prowadzimy ćwiczenia logopedyczne oraz kształcimy małą motorykę poprzez zajęcia plastyczne, szlaczki literopodobne itp.

Piękne słowo. Wykorzystujemy klasykę literatury dziecięcej, aby rozwijać zasób słownictwa i wyobraźnię dziecka w celu kształtowania przyszłych zainteresowań czytelniczych. Wspólnie uczymy się prostych wierszyków z wykorzystaniem elementów dramy. Poprzez ruch i gest związany z treścią wiersza dzieci mają możliwość wyrażania emocji.